Náš příběh

- tradiční textilní výroba z Prostějova -

Dlouholetá tradice

1930

Naše babička založila krejčovský salon v Prostějově. Zaměstnala 6 švadlenek a módní oděvy dodávala solventním dámám z širokého okolí. Podniku se dařilo až do roku 1948, kdy bylo soukromé podnikání zakázáno a začala doba temna naší země.

1973

Jan se seznamuje s Janou a na svět přichází dcera Karla. Rodina se stále věnuje oděvnictví - tatínek nakupuje látky, maminka pracuje ve Výzkumném ústavu oděvním a podílí se na vytvoření středoevropského velikostního sortimentu, což je metrika, která se používá (obzvláště v corporate fashion) dodnes.

1992

Firmě se začalo rychle dařit. Stěhuje se do dvoupodlažní budovy a zaměstnává 10 oděvních pracovníků.

1998

Firma staví vlastní sídlo a specializuje se na výrobu korporátního oblečení. Rozšiřuje se o dalších 40 zaměstnaců, spolupracuje s řadou subdodavatelů a je schopna obléci zaměstnance všech profesí od spodního prádla až po padnoucí kabát. 

1955

Řemeslo zůstává v rodině. Její synové nastupují roku 1955 do OP Prostějov – největšího oděvního závodu toho druhu v socialistických zemích. Postupně tu sbírají cenné zkušenosti z oděvního průmyslu.              

1990

Ihned po osvobození naší vlasti od komunistického režimu zakládá maminka Jana oděvní firmu, kterou nazve podle začátku jmen dcery a matky KAJA. Začíná “na koleně” s 10 000,- úvěrem, pronajatou dílničkou a snem šít dámskou konfekci.

1993

Pro velkou poptávku se firma rozšiřuje. Pronajímá další objekt pro výrobu a administrativu a zaměstnává 25 oděvních a technických pracovníků. Firmy ji čím dál tím častěji oslovují kvůli oblékání zaměstnanců.

Dnes

Firma našla své pevné místo na českém i zahraničním trhu. Dodává oděvy státním institucím, privátním mezinárodním korporacím i menším zákazníkům, kteří hledají kvalitu a odlišení od konkurence. 

RÁDI VÁM VYPRACUJEME NABÍDKU. OZVĚTE SE NÁM.