Udržitelnost

Není žádným tajemstvím, že textilní průmysl je velkým znečišťovatelem životního prostředí a spotřebovává při výrobě textilu velké množství cenných surovin.

My v Kaja se neustále zamýšlíme, jak můžeme přírodě ulevit a chovat se udržitelně s menší uhlíkovou stopou než dříve. 

Důkazem je nejen naše zapojení do cirkulární ekonomiky a opětovném spotřebování již nepoužitelných pracovních oděvů, ale i naše zapojení do certifikace výroby. Jsme držiteli například níže uvedených certifikátů a poslání certifikace naplňujeme každodenní praxí.


Program recyklace uniforem

Chováme se zodpovědně - naše uniformy recyklujeme a podporujeme tím cirkulární ekonomiku

GOTS je zkratka pro Global Organic Textile Standard, což je standard, který nejen ověřuje přítomnost a množství organického materiálu v tkaninách a sleduje tok surovin od jejich zdroje ke konečnému produktu, ale také kontroluje společnosti, aby se ujistil, že tyto materiály jsou zpracovány podle přísných norem.
Certifikát GOTS platí pouze pro látky, které obsahují více než 70 % organického bavlněného materiálu a pro společnosti, které jsou ekologické a společensky odpovědné. Nooteboom Textiles podporuje fair trade a stará se o blaho textilních pracovníků po celém světě. 

Fairtrade je obchod založený na partnerství. Fairtrade je certifikace zboží, které splňuje určité sociální, ekonomické a ekologické standardy. Smyslem této certifikace je poskytnout pěstitelům, zaměstnancům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu (zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky) možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Pěstitelé a zaměstnanci dostávají v rámci systému Fairtrade za svou bavlnu výkupní cenu, která odpovídá nákladům na pěstování či výrobu a zároveň umožňuje důstojné živobytí. Fairtrade znamená spravedlivější obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv a šetrnost k životnímu prostředí.   

GRS je zkratka pro Global Recycled Standard, což je standard, který ověřuje přítomnost a množství recyklovaného materiálu v tkaninách a sleduje tok surovin od jejich zdroje ke konečnému produktu. Jedná se o mezinárodní, dobrovolný, úplný produktový standard, který stanoví požadavky na certifikaci recyklovaného obsahu třetí stranou, spotřebitelský řetězec, sociální a environmentální postupy a chemická omezení. Certifikát GRS se vztahuje pouze na tkaniny, které obsahují více než 50 % recyklovaných vláken.  

Oeko-Tex Standard 100 je celosvětový, konzistentní, nezávislý testovací a certifikační systém pro textilní suroviny, hotové textilie a konečné produkty ve všech fázích výroby. Se svým sloganem "Důvěra v textilie" se Oeko-Tex stal celosvětovým synonymem pro zodpovědnou textilní výrobu, bezpečnost a transparentnost. Certifikace Oeko-Tex je velmi důležitým krokem k menšímu používání nebezpečných chemikálií v textilním průmyslu.

Vlákna TENCEL™ Lyocell jsou složkou, kterou si vybírají závody, návrháři a značky zaměřené na lepší přístup k pohodlí. TENCEL™, zrozený z přírody s hedvábně jemnou texturou, odhaluje nový standard vědomé módy a interiérů. Dotek TENCEL™ je tak dobrý, jak se cítíte. Vlákna TENCEL™ Lyocell si získala chvályhodnou pověst pro svůj ekologicky odpovědný výrobní proces s uzavřenou smyčkou, který přeměňuje dřevní buničinu na celulózová vlákna s vysokou účinností zdrojů a nízkým ekologickým dopadem. Tento proces zvlákňování rozpouštědla recykluje procesní vodu a znovu používá rozpouštědlo s mírou obnovy více než 99 %  

Program Diverzita
Program Diverzita